• kontakt@widzimisie.org.pl

Wystąpienia publiczne mogą być łatwe i przyjemne cz I

Wystąpienia publiczne mogą być łatwe i przyjemne cz I

Nie ma takich osób, które będą się rodzić z lękiem przed występowaniem publicznie. Taki lęk będziemy nabierać przez pewne doświadczenia w naszym życiu. Warto również wiedzieć jak można sobie z tym lękiem poradzić. Rodzimy się tam naprawdę wolni i pełni swobody w wyrażaniu siebie.

Z radością mówimy światu kim jesteśmy. Jednak prędzej czy później zacząć się mogą różne problemy. Jeśli coś nam nie wyjdzie i ktoś nas skrytykuje to może się okazać, że zaczniemy tracić swoją otwartość na świat. Taki duży problem, o których trzeba mówić to między innymi własny lęk, który z każdym rokiem rośnie. Najczęściej po latach nie jesteśmy już tak bardzo otwarci jak w momencie, gdy byliśmy dziećmi. Wystarczy więc dążyć do tego, by się jakoś zmienić i tą naturalność jednak jakoś odzyskać. W momencie, gdy już jesteśmy dorośli najczęściej mamy gotowe przekonania na temat swoich możliwości oraz zdolności. Myślimy także o otaczających nas osobach i zanim rozpoczniemy publiczne występowanie wyobraźnia zaczyna nam podpowiadać jak to będzie wyglądać.

Najważniejsze znaczenie mają tutaj nasze wcześniejsze doświadczenia.

Zgodnie z naszymi przekonaniami w głowie budujemy sobie pewne scenariusze tych wydarzeń jakie mogą mieć miejsce. Osoby, które są obciążone przez jakieś negatywne wzorce najczęściej będą miały wiele obaw i lęków. Będą się więc koncentrować z przekonaniem na tym, że na pewno im nie wyjdzie, że nie będzie możliwości osiągnięcia sukcesów. I tak nie mogą realizować tego co sobie zaplanowali. Znajdą się także takie osoby, które mają przekonanie o łatwości oraz naturalności wystąpień publicznych. Wyobrażają sobie jak można odnieść sukces w czasie prezentacji. I tak buduje się również własną pewność siebie, dużo łatwiej takim osobom będzie się przygotować do tego, by wystąpić na forum publicznym ze swoimi kolejnymi przekazami.

Jeśli uda się nam zmienić sposób myślenia z pierwszego na ten drugi to kluczowa sprawa, jeśli chcemy odnosić sukcesy. Jeśli będziemy w stanie to zrobić to będzie nasz największy sukces jaki będzie można osiągnąć. Do tego właśnie powinniśmy dążyć i na tym oczywiście powinno nam zawsze należeć. Jeśli tak naprawdę uda się nam wypracować własną pewność siebie to tak naprawdę uda się wykonać każde wystąpienie.

Udostępnij:

Polecamy

wystąpienia publiczne - www.idzdoprzodu.pl

Zobacz