• kontakt@widzimisie.org.pl

Jak się zmotywować aby zmienić swoje życie?

Jak się zmotywować aby zmienić swoje życie?

Ucz się na błędach

Ludzie najbardziej boją się popełniania błędów, jednak to właśnie strach przed błędami jest największym błędem. Każdy z nas ma prawo do pomyłek i błędów, lecz nie można ich traktować jako porażki, ale jako kolejne etapy w drodze do sukcesu. Zaczynamy realizację jakiegoś pomysłu, koncepcji, idei i bardzo często liczymy od razu na niezwykłe efekty i skuteczność działania. Tymczasem błędy mogą pojawić się w każdej chwili i jest to całkowicie normalne, ponieważ każdy kto zaczyna robić coś nowego, uczy się, a w proces nauki wpisane są naturalnie błędy.

Najważniejsze w życiu to zrozumieć, że porażka to część sukcesu, bez niej nie byłoby tej „wisienki na torcie”, na która liczy każdy z nas. Działając na wszystkich polach w dążeniu do celu, musimy sobie powtarzać, że nie boimy się błędów, mamy do nich prawo bo jest to przebieg naszego cyklu nauki. Błędy i porażki pokazują nam czego unikać i gdzie są nasze słabe strony, gdzie trzeba popracować, na czym się skupić, a to wszystko już jest tylko doskonaleniem samego siebie. Powtarzajmy sobie w myślach, że chcemy i oczekujemy najlepszego, że na to zasługujemy za trud i wysiłek jaki wnosimy w realizację marzeń i postanowień. To wszystko popłaca p pewnym czasie i daje olbrzymią satysfakcję każdemu!

Nie ubolewaj nad porażkami

Nie żałujmy tego co zrobiliśmy, nie chowajmy się w swojej skorupce z powodu popełnionych błędów, nie tędy droga. Może za dwadzieścia lat przyjdzie refleksja, że było to coś najlepszego co mogliśmy zrobić, bo popchnęło nas to do działania lub dało sposobność zrobienia rzeczy które z perspektywy czasu stały się źródłem naszego szczęścia i radości. Życie jest bardzo zaskakujące i często porażki z dzisiejszego dnia, jutro stają się droga do sukcesu. Lepiej popełniać więc błędy, lepiej żałować ze je zrobiliśmy, niż odwrotnie – żałować że ich nie popełniliśmy. Więc nie bójmy się życia, korzystajmy z każdej chwili i złapmy w żagle wiatr motywacji który popcha nasz statek na szerokie morze doświadczeń. Jeśli kochasz podróże, podróżuj, kochasz malować obrazy, rób to, uwielbiasz sport, poświęć czas na pobijanie własnych rekordów.

Jeśli dążysz do doskonalenia samego siebie stajesz się coraz lepszy i Twoje życie znacznie się poprawia. Każdy z nas powinien dążyć do osobistego rozwoju, pogłębienia wiedzy i horyzontów. Przez to życie nabiera kolorów, staje się piękniejsze, ciekawsze, pełne niezapomnianych chwil. Zatem pozytywne zmiany zaczynają się od nas samych, nie oczekujmy nagłej przemiany naszego życia jeśli sami na tym nie popracujemy!

Realizuj się

Nie odkładajmy swoich działań na później, bo nie jesteśmy na to teraz gotowi. Tak naprawdę na nowe doświadczenia i duże zmiany nigdy nie będziemy do końca gotowi, zawsze będzie w nas choćby mała obawa. Jeśli czegoś chcemy, o czymś marzymy starajmy się to realizować, bez oczekiwania na to, że przyszłość będzie bardziej sprzyjać działaniu. Nie czekajmy na lepszy moment, zacznijmy już, teraz, bo czas nam tylko ucieka, a moglibyśmy być już bardzo daleko w realizacji swoich marzeń. Nie czekajmy aż samo się stanie, weźmy życie w swoje ręce i do dzieła!

Spełnienie życiowe

Nie oceniaj czy to czego chcesz jest mądre czy głupie według innych, nie oceniaj czy jest możliwe do osiągnięcia, po prostu to rób. Mnóstwo razy w życiu mówimy, że coś jest niemożliwe, a później się dzieje, więc róbmy krok do przodu i dopiero jak osiągniemy cel można powiedzieć czy coś było możliwe lub nie.

Zastanów się czego chcesz od życia, nie skupiaj się na tym czego nie chcesz. Skoncentruj się na pozytywnym celu i dąż do jego spełnienia. Jeśli zaczniemy tak robić, to wokół zaczną się zmiany jakich się nie spodziewaliśmy. Jeśli coś się nie sprawdza, porzućmy tą taktykę i wymyślmy nową. Jeśli coś nie działa jak należy, zmieńmy sposób działania co pozwoli nam otworzyć się na świat.

Bądźmy dobrzy dla siebie i innych, choć brzmi to banalnie, to okazuje się że często zapominamy o tym. Jednak postarajmy się po prostu zwyczajnie być dobrym, tak dla siebie jak i dla innych osób jakie są wokół.

Udostępnij:

Polecamy

wystąpienia publiczne - www.idzdoprzodu.pl

Zobacz