• kontakt@widzimisie.org.pl

Wystąpienia publiczne i prezentacje cz III

Wystąpienia publiczne i prezentacje cz III

Wyciszenie dialogów wewnętrznych

Dialogi wewnętrzne to tak naprawdę bardzo duży problem, który będzie nam blokował swobodę prezentacji. Dlatego właśnie od tego jaki dialog będzie toczył się w naszej głowie zależy czy będziemy w stanie odpowiednio swobodnie przemawiać i tym samym będziemy również w stanie budować swoją pozycją. Prezenter, który jest niepewny sam ze sobą będzie pewnie rozmawiał o różnorakich wątpliwościach i obawach jakie mogą się pojawiać. Pewnie każdy chce osiągać swój cel i chce dobrze wypaść, albo też zachować twarz. Nie jest to jednak takie proste. dlatego właśnie będzie trzeba bardzo mocno dbać o to, by ze sobą odpowiednio porozmawiać. W ten sposób mamy okazję dobrze przygotować się do takiego wystąpienia. Jeśli obawy będą nadmierne i ten wewnętrzny dialog będzie przegrany to tak naprawdę trudno będzie sobie poradzić.

Czego będziemy się w szczególności obawiać?

Przede wszystkim wiele osób martwi się, że nie będzie w stanie osiągnąć celu jaki był wcześniej postawiony. Tak naprawdę każdy będzie się tego obawiał. Może się więc okazać, że zapomnimy wielu ważnych rzeczy i w ten sposób cel nie zostanie wypracowany, a to sprawi, że takie wystąpienie nie będzie mogło zyskać pozytywnych ocen. To niestety taki problem, z którym musi się nadal zmagać wiele osób.

Jak więc można to rozwiązać?

Najważniejszą kwestią zawsze będzie uporządkowanie własnych myśli jakie w głowie będą się pojawiały. Tak naprawdę potrzeba pewnego wyciszenia. Ma to naprawdę wielkie znaczenie, ponieważ, jeśli będziemy w stanie to wyciszenie osiągnąć to tak naprawdę nasze możliwości rozwoju będą lepsze i prezentacja z jaką wystąpimy będzie udana. Chodzi również o to, by uczestnicy spotkania mogli zobaczyć, że jesteśmy w jakieś mierze pewni siebie, wiemy z czym i jak chcemy występować. Będzie to o nas decydować, świadczyć i oczywiście musi być brane pod uwagę. Przygotowanie właściwe przemówienia oraz uczenie ciała swobody to klucz do sukcesu, warto także nauczyć się skoncentrowania na odbiorcach. Jeśli będziemy w stanie mówić i jednocześnie koncentrować się na odbiorcach to tak naprawdę nasz wielki sukces.

Swoboda wystąpień powinna być taka, że nie będziemy mieli żadnych problemów z tym, by wykonywać pewne inne zadania.

Udostępnij:

Polecamy

wystąpienia publiczne - www.idzdoprzodu.pl

Zobacz